Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Maria Niedźwiecka wicemistrzynią województwa kujawsko-pomorskiego!

Aż 7 uczniów SP-16 znalazło się w reprezentacji Grudziądza na Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a mogło być jeszcze o 3 osoby więcej, lecz na przeszkodzie stanęła … wycieczka szkolna. W zawodach rozegranych na stadionie Wdy Świecie wystąpili najlepsi zawodnicy, mistrzowie powiatów, z całego województwa. W tych zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie, rewelacyjnie wypadła Marysia Niedźwiecka z kl. 8a, która zdobyła srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 4,43! Pozostali nasi uczniowie osiągali wyniki na poziomie swoich rekordów życiowych i znajdowali się w pierwszej dziesiątce w swoich konkurencjach - Jan Kupis w rzucie dyskiem, Tytus Rozmarynowicz w pchnięciu kulą, Franciszek Rezmer i Gabriel Gudowski w biegu na 100m, Bartek Jabłoński w biegu na 300m oraz Feliks Rozmarynowicz w rzucie oszczepem. W sumie grudziądzka ekipa zdobyła osiem medali, szkoda że w tym roku wyjątkowo, nie była prowadzona klasyfikacja drużynowa, bo prawdopodobnie Grudziądz wygrałby zawody… Gratulujemy wszystkim udanego występu, kolejnych sukcesów życzymy już …. w szkole średniej, ponieważ była to już ostatnia impreza tych uczniów w reprezentacji „szesnastki”.

Więcej zdjęć z zawodów w Świeciu można znaleźć na stronie Sześć medali lekkoatletów z SP nr 1 Świecie w finale wojewódzkim IMS [DUŻO ZDJĘĆ] | Sportowe Świecie (sportoweswiecie.pl)